Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Tydzień edukacji globalnej w Lutomi Dolnej

Sobota, 8 grudnia 2018, 17:33
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 11:35
Autor: red
Lutomia Dolna: Tydzień edukacji globalnej w Lutomi Dolnej
Fot. Gmina Świdnica
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej podczas „Tygodnia Edukacji Globalnej” uczestniczyli w wielu ciekawych wydarzeniach, które miały na celu przybliżenie i zrozumienie im podstawowych pojęć oraz pokazania jak zmienić świat na lepszy.

We wtorek 20 listopada uczniowie z klas 0 – III obejrzeli przedstawienie pt.: „Smog krakowski” – w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego „Sztuka” z Trzebini. Ekologiczny spektakl z barwnymi kostiumami i muzyką przybliżył dzieciom zagadnienia zanieczyszczenia powietrza.

Kolejnym wydarzeniem, które miało miejsce 21 listopada br. były zajęcia otwarte dla zaproszonych nauczycieli klas 0 - III i dyrektor szkoły Elżbiety Dolińskiej. Spotkanie pt. „Matka Ziemia ma gorączkę” przeprowadziły wraz z dziećmi z oddziałów 0a i 0b panie Marzena Bylica i Aleksandra Głowa. Celem zajęcia było m.in. zrozumienie zależności działania ludzi, skutki wynikające z ingerencji człowieka w przyrodę oraz rozbudzenie aktywności ekologicznej wśród najmłodszych.

Nauczyciele prowadzący to uczestniczki szkolenia pt. „Nasz wspólny Świat – edukacja globalna dzieci”, które miało miejsce w Krzyżowej (edycja wrzesień-grudzień 2018). Szkolenie zostało zorganizowane dla nauczycieli oddziałów przedszkolnych i klas I - III szkół podstawowych z tereny gminy Świdnica.

W ramach „Tygodnia Edukacji Globalnej” dzieci z oddziałów 0a i 0b, 22 listopada uczestniczyły w zajęciach „ Mamy swoje prawa”, które przeprowadziła Marzena Bylica. Celem zajęć było stworzenie „rysunkowych praw dzieci” oraz przygotowanie gazetek informacyjnych dla uczniów i nauczycieli - zatytułowanych: „Edukacja globalna” oraz „Prawa dzieci”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group