Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Tydzień Henryka Sienkiewicza w Strzelcach

Wtorek, 20 września 2016, 9:55
Autor: red
Strzelce: Tydzień Henryka Sienkiewicza w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
W szkole w Strzelcach uczniowie zapoznali się z twórczością pisarza Henryka Sienkiewicza. We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych uczniowie i najmłodsze dzieci poznawały postać i twórczość wielkiego literata.

Projekt rozpoczęty został czytaniem fragmentów powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, która w tym roku była lekturą Narodowego Czytania. Ponadto, w klasach młodszych i w oddziałach przedszkolnych nauczycielki czytały fragmenty wybranych nowel i powieści Sienkiewicza, a w klasach starszych uczniowie czytali je sami. Na zajęciach powstały plakaty dotyczące życia i podróży pisarza, ilustracje i projekty okładek do znanych Jego książek. Nawet przedszkolaki kolorowały zwierzęcych bohaterów najbardziej popularnej wśród dzieci i młodzieży książki pt. „W pustyni i w puszczy”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu szkoły na specjalnie przygotowanej wystawie. Uczniowie oglądali też fragmenty filmów (starszej i nowszej produkcji) o przygodach Stasia i Nel.

Całe przedsięwzięcie realizowane było w ramach szkolnego projektu edukacyjnego autorstwa dyrektor Joanny Mazanki przy współpracy z Barbarą Kielar, który powstał z okazji ustanowienia w dniu 18 grudnia 2015 r. przez Senat roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by „oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group