Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Tydzień kodowania

Niedziela, 22 stycznia 2023, 9:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: red
Goczałków: Tydzień kodowania
Fot. UM Strzegom
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie lekcje informatyki uatrakcyjniają roboty Dash, które zostały zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia z wykorzystaniem robotów DASH wprowadziły uczniów w świat robotyki i programowania. Uczniowie pracują z robotami Dash, poznają ich możliwości zasady działania oraz programy sterujące robotem. Zajęcia polegają na zaprogramowaniu robotów za pomocą intuicyjnej, graficznej aplikacji Wonder i Blocly przy użyciu tabletów. Programując roboty Dash i tworząc interaktywne programy uczniowie świetnie się bawią, rozwijają swoją wyobraźnię jednocześnie ucząc się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.

Lekcja informatyki w kl. VI - została zgłoszona do konkursu „1000 pierwszych organizatorów CODEWEEK” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania- CodeWeek 2022, którego organizatorem jest NASK- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, realizowany we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Celem konkursu było wyłonienie 1000 autorów inicjatyw zgłoszonych w pierwszej kolejności w ramach CodeWeek 2022. W wyniku konkursu nasza szkolna inicjatywa została zaliczona do grona laureatów, za którą uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa, a szkoła nagrodę w postaci 10 gier CodyRoby. Otrzymane zestawy gier pozwolą rozwijać umiejętności z zakresu kodowania na kolejnych lekcjach informatyki oraz różnego rodzaju zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, zarówno w klasach młodszych i starszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group