Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tydzień mobilności

Czwartek, 15 września 2022, 15:56
Autor: red
Świdnica: Tydzień mobilności
Fot. organizatorzy
Europejski Tydzień Mobilności startuje już w piątek, 16 września. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu.

Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku ma zachęcać mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej. Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

Od 16 do 22 września na dworcu kolejowym i autobusowym oglądać będzie można wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów świdnickich szkół podstawowych - „Ekologiczne formy transportu oczami dziecka”.

W niedzielę, 18 września zaplanowano rajd rowerowy. Świdniczanie wystartują o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego i przejadą ulicami miasta około 10 kilometrów. Zakończy się on piknikiem sportowym na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Zaplanowano m.in. atrakcje dla dzieci, loterię z nagrodami, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica” oraz stanowisko ŚPWiK promujące świdnicką kranówkę. Policja znakować będzie rowery. Wręczone zostaną również nagrody w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski 2022. Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka publiczna na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Podczas pikniku, w alkogoglach i narkogoglach, będzie możliwość zaobserwowania zachowania się kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Natomiast we wtorek, 20 września o godz. 10.00 zapraszamy do holu dworca PKP na prelekcję dotyczącą historii kolejnictwa oraz wystawę modeli taboru kolejowego, lamp kolejowych, szaf z biletami, a także czapek kolejowych. Dla dzieci przygotowano kartonowe modele pociągów do sklejania. Tego dnia na dworcu autobusowym zwiedzić będzie można zabytkowy autobus „School Bus”. Zachęcamy także do zobaczenia wystawy prac plastycznych oraz filmu edukacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa w trakcie podróży do szkoły i domu.

W czwartek, 22 września podczas „Dnia bez samochodu” na pasażerów komunikacji miejskiej czekać będą miłe niespodzianki przygotowane przez pracowników Wydziału Transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group