Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tydzień w kolei transsyberyjskiej, aby przez miesiąc uczyć mongolskie dzieci

Piątek, 13 sierpnia 2010, 12:47
Aktualizacja: 13:26
Autor: KO
Świdnica: Tydzień w kolei transsyberyjskiej, aby przez miesiąc uczyć mongolskie dzieci
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzech studentów wyrusza w najbliższy poniedziałek w podróż życia. Czeka ich tydzień pełny wrażeń w długim na pół kilometra pociągu, a następnie miesiąc na stepie mongolskim. Czy boją się? – Tylko głupi się nie boi – mówi świdniczanin, Michał Działowski.

– Mongolia jest ciągle krajem mało popularnym i często zapomnianym w różnych akcjach organizacji pozarządowych – mówi Michał. - My chcemy zrobić coś, co połączy naszą studencką pasję z przygodą. Język angielski to szansa i przyszłość dla młodych mieszkańców kraju, kojarzonego głównie ze stepami. Taka wiedza zaprocentuje na dalszym etapie życia. Być może będzie to także wspaniała inspiracja do dalszej nauki i podejmowanie wyzwań edukacyjnych.

Studenci jadą do Mongolii, aby uczyć tamtejsze dzieci języka angielskiego. Jednym z nich jest Michał Działowski, który doświadczenie w pracy z dziećmi ma – prowadzi gromadę zuchową Leśne Duszki (więcej o gromadzie i zdjęcia z harcówki w artykule: Leśne Duszki, co czyszczą leśne dróżki). Zuchy pożegnały swojego opiekuna, wypytały przy tym dokładnie, gdzie leży ta Mongolia.

Michał to absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, instruktor Hufca ZHP Świdnica i wolontariusz Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Miłośnik gór i inspirator wyprawy. Jego głównym zadaniem podczas wyprawy będzie przygotowywanie i prowadzenie gier i zabaw dla dzieci.

Dziś Michał Działowski odwiedził prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka. Miasto wspiera wyprawę. Studenci otrzymali czek na 250 dolarów.

– Z dumą patrzymy, jak kolejny świdniczanin spełnia swoje marzenia. Podczas wyprawy do Mongolii wraz z kolegami nie tylko uczyć będzie języka angielskiego, ale chce również wspomóc poszkodowanych przez ostrą zimę – mówi prezydent Wojciech Murdzek i dodaje: – Podziwiamy trójkę śmiałków za ich determinację, chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami oraz otwartość na potrzebujących. Życzymy udanej wyprawy.

Poza Michałem do Mongolii jedzie Jacek Afeltowicz, student Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, wolontariusz w Seaview Lion and Game Park oraz Johannesburg Lion Park, gdzie opiekował się lwami. To zapalony narciarz, zdobywca ósmego miejsca w mistrzostwach Polski amatorów. Podczas wyprawy będzie uczył angielskiego. Trzecim uczestnikiem jest Łukasz Łasa, student Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Miłośnik fotografii, wolontariusz wielu festiwali muzycznych, m.in. One Love Sound Fest, koordynator akcji społecznych. Logistyk i fotograf wyprawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group