Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tydzień z „Internetem dla Starsz@ka”

Wtorek, 19 marca 2013, 12:46
Aktualizacja: 12:48
Autor: red.
Gmina Świdnica: Tydzień z „Internetem dla Starsz@ka”
Fot. użyczone
18 marca ruszył Europejski Tydzień z Internetem. Gmina Świdnica poprzez Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans weźmie udział w tym przyciągający ponad 250 tysięcy osób wydarzeniu.

Podczas „Tygodnia z Internetem” mieszkańcy całej Polski będą mogli wziąć udział w spotkaniach zachęcających do odkrywania możliwości Internetu. W gminie Świdnica zajęcia proponowane w ramach Tygodnia z Internetem poprowadzi podczas warsztatów z seniorami Justyna Sara-Hryncyszyn - Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans. Spotkania będą okazją do dobrej zabawy, integracji i poznawania możliwości Internetu. W ramach kampanii uczestnicy poznają możliwości Internetu dzięki zajęciom takim jak: „Zagrajmy w eksperymenty”, „Usiądź na moim miejscu”, „Pierwszy krok w cyfrowy świat”, „Zasadź drzewo w Internecie”, „W 80 minut dookoła świata”, „Koncert życzeń” „Poradnia zdrowia”, „Rozmowa - bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego”.

W gminie Świdnica korzystanie z Internetu promowane jest nie tyko podczas tego jednego tygodnia. W świetlicach prowadzone są obecnie zajęcia dla 51 osób w ramach Lokalnego Programu Działania "Internet dla Starsz@ka II" dofinansowanego w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Umożliwiają one osobom wykluczonym cyfrowo z pokolenia 50+ zrobienie pierwszego kroku w Internecie, a także przekonują o użyteczności i korzyściach wynikających z wykorzystania Internetu. Latarnik uczy seniorów jak korzystać z przeglądarek internetowych, map i tłumacza. Pomaga założyć konto pocztowe, a także staje się przewodnikiem po Świecie. Dzięki opracowanym wirtualnym mapom uczestnicy spotkań odwiedzają muzea, kościoły, poznają zabytki i spacerują ulicami miast.

Dużym zainteresowaniem szczególnie teraz w okresie przedświątecznym cieszy się wirtualna droga krzyżowa w Jerozolimie. Dwugodzinne zajęcia odbywają się raz w tygodniu w jednej z trzech miejscowości: Komorowie, Bystrzycy Dolnej i Grodziszczu. W maju zajęcia rozpoczną się także w Pszennie, Lutomi i w Bystrzycy Górnej.

- „Projekt "Internet dla Starsz@ka II" potrwa do czerwca 2014, a warunkiem udziału jest tylko chęć nauki. Nie potrzeba własnego komputera, czy laptopa. Zachęcam zatem wszystkie osoby w wieku 50+ zainteresowane udziałem w warsztatach do zgłaszania grupy ( ok. 7-8 os.) i do kontaktu ze mną pod nr tel. 666378013.” - mówi Latarnik - Justyna Sara- Hryncyszyn.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez sieć organizacji Telecentre-Europe. Polska edycja kampanii została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, a wspólnie koordynują ją: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group