Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Tygodniowe warsztaty językowe ze studentką z Turcji w Zespole Szkół

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 9:58
Autor: red
Strzegom: Tygodniowe warsztaty językowe ze studentką z Turcji w Zespole Szkół
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Poszukiwanie nowych metod nauczania języka angielskiego zaowocowało zaproszeniem do Strzegomia, jak w poprzednich pięciu latach współpracy z AISEC, studentki z Turcji.

W tym roku była to Güher Münire Günaydin z Cukrova University (Industrial engineering) w Adanie. W ramach programu „International Education” prowadzonego przez organizację AIESEC, możliwe było zorganizowanie tygodniowych warsztatów języka angielskiego w Zespole Szkół w Strzegomiu. Studentka z Turcji wraz z Paniami Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską (anglistki), prowadziła bardzo ciekawe zajęcia, będące wzbogaceniem programu szkolnego.

W lekcjach tych brała udział młodzież wszystkich klas technikum, z podziałem na grupy wiekowe i pod względem umiejętności językowych. Güher Münire Günaydin posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorką programu prezentacjami, opowiadała o Turcji. Na lekcjach omawiano historię, ekonomię, geografię, klimat i środowisko naturalne tego pięknego kraju. Niezwykłe zainteresowanie budziły informacje o Pammukale- naturalnych wapiennych tarasach- basenach wypełnionych turkusową wodą o właściwościach leczniczych i Kapadocji – rejonie Turcji, będącym imponującym dziełem natury, który dziś należy do unikatów w skali światowej. Chęć odwiedzenia Turcji wzbudziły również opowieści o Chimerze - płomieniach wydostających się ze szczelin na niewielkim wzgórzu, czy spektakularna Kelebleker Vadisi - Dolinie motyli. Młodzież dowiedziała się również, jak pięknymi, z wieloma unikalnymi zabytkami są takie miasta jak: Ankara, Efez, Stambuł, Izmir, Troja. Uczniowie kl. III TH mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia we wspólnym spacerze po najciekawszych zakątkach naszego miasta, które zainteresowały Güher i dały sposobność do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.

Zakończeniem tygodniowych warsztatów, był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy ”Incredible Turkey”, w którym uczestniczyła młodzież z klas III TH, III EG, II TI. Podczas swojego pobytu Güher Münire Günaydin zwiedziła: zbiornik wodny w Mściwojowie, który został idealnie wkomponowany w krajobraz i sprawia wrażenie naturalnego akwenu wraz z stanicą żeglarską. Rynek w Świdnicy z wieżą widokową i Kościół Pokoju oraz Książ. Tłumaczką (wspierającą uczniów) podczas zwiedzania była Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb. W pracowni gastronomicznej, na zajęciach praktycznych z klasą III ZSZ Kucharz, prowadzonych przez Panią Barbarę Balawender, Güher Günaydin znakomicie dawała sobie radę, przygotowując i dekorując wraz z innymi uczniami smakołyki tureckie - Havuçlu Top Tarifi. Studentka miała również możliwość skosztowania żuru- naszej tradycyjnej potrawy polskiej, wykonanego przez w/w młodzież. Warsztaty, w których uczestniczyła Turczynka, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Atrakcyjne środki przekazu budowały w uczniach chęć do pracy nad swoimi zdolnościami językowymi. Kontakt z obcokrajowcem zwiększył motywację do nauki, gdyż uświadomił uczniom trudność porozumiewania się bez znajomości języka obcego. Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Organizatorki dziękują Barbarze Balawender, Małgorzacie Kossak, Marcinowi Koniecznemu, Markowi Żubrydowi za współpracę. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom: Państwu Stempin (za wspólne zwiedzanie Książa), Klucznik, Brusiłowicz, Fornal, Barcikowskim goszczących Güher na obiadach w swoich domach. Koordynatorka programu, Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb składa serdeczne podziękowania Panu dyrektorowi Zespołu Szkół Robertowi Wójtowiczowi i Pani wicedyrektor Dorocie Sozańskiej za umożliwienie przeprowadzenia tak wyjątkowych warsztatów językowych i pomoc w ich realizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group