Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tymczasowy areszt dla podejrzanych o rozbój

Piątek, 29 lipca 2016, 9:21
Autor: red
Świdnica: Tymczasowy areszt dla podejrzanych o rozbój
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzanych o dokonanie rozboju

Do zdarzenia doszło 24 lipca w godzinach popołudniowych w centrum Świdnicy. Pokrzywdzeni w wieku 15 oraz 16 lat wracali do domu. Kiedy weszli do budynku, wbiegło za nimi trzech napastników. Na klatce schodowej pokrzywdzeni zostali przez nich pobici pięściami, a następnie zmuszeni do oddania wszystkich wartościowych przedmiotów, takich jak tablet oraz trzy telefony komórkowe. Sprawcy zabierając łup uciekli, a pokrzywdzeni zawiadomili policję.

Świdniccy funkcjonariusze na podstawie przekazanych rysopisów, jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 21 lat oraz 16-letni chłopak. Po zatrzymaniu wskazali miejsce, gdzie ukryli tablet oraz telefony. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

Dwaj dorośli sprawcy trafili do policyjnego aresztu, ich nieletni towarzysz noc spędził natomiast w policyjnej izbie dziecka.

21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się natomiast sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group