Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tysięczny turysta w schronisku młodzieżowym

Niedziela, 18 grudnia 2011, 15:56
Aktualizacja: 15:57
Autor: red
Gmina Świdnica: Tysięczny turysta w schronisku młodzieżowym
Fot. użyczone
Mijający 2011 r. upłynął pod znakiem inwestycji w rozbudowę infrastruktury sportowej, oświatowej i kulturalnej. Rozpoczął się miłym akcentem jakim było otwarcie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Jeszcze w tym miesiącu nowoczesny obiekt gościć będzie 1000 klienta. W październiku br. schronisko zostało zakwalifikowane do SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH KATEGORII PIERWSZEJ. To najwyższa kategoria jaką może zostać wyróżniona placówka tego typu.

Wszystko na to wskazuje, że tysięcznym turystą będzie jeden z uczniów projektu polsko-czeskiego „Tu i tam przyjaciół mam”.

W dniach od 16 do 18 grudnia Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym gościć będzie w Szkolnym schronisku Młodzieżowym w Lubachowie zaprzyjaźnioną grupę uczniów i nauczycieli z czeskiego miasta Kopidlno. Polsko- czeskie spotkanie integracyjne jest kolejnym działaniem odbywającym się w ramach mikroprojektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Trzydniowa wizyta studyjna ma świąteczny charakter. Uczestnicy na zajęciach warsztatowych poznawać będą bożonarodzeniowe zwyczaje, wspólnie kolędować, wykonywać ozdoby świąteczne, oglądać jasełkowe przedstawienie. Dla umilenia czasu zaplanowano też potyczki sportowe na hali w Witoszowie Dolnym oraz wycieczkę na lodowisko.

Polsko-czeski „wieczór kolęd” odbędzie się 17 grudnia br. o godz. 16.00 w świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group