Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tytoń bez akcyzy

Poniedziałek, 17 lutego 2020, 7:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Świdnica: Tytoń bez akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 2 osoby u których w samochodach ujawnili krajankę tytoniową bez znaków akcyzy. Straty, jakie z tego tytułu mógł ponieść Skarb Państwa, szacuje się na kwotę ponad 18 tys. złotych.

Funkcjonariusze Ognia Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy patrolując rejon miasta w godzinach wieczornych zauważyli dwa samochody osobowe, a przy nich kobietę i mężczyznę, którzy na widok radiowozu zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną nerwowego zachowania osób. W trakcie kontroli pojazdów funkcjonariusze ujawnili w samochodach marki Honda i Audi foliowe worki z tytoniem bez znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 44 worki strunowe z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało w środku znajdowało się ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę ponad 18 tys.zł.

Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą teraz służby skarbowe, a zgodnie z przepisami kodeksu karnego -skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanemu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group