Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tytoń, papierosy i alkohol bez akcyzy

Wiadomości: Strzegom
Sobota, 15 marca 2014, 10:28
Autor: red.
Fot. archiwum
Wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3 może grozić 50–letniemu mieszkańcowi Strzegomia zatrzymanemu w środę przez policjantów i celników, za posiadanie alkoholu, papierosów i tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Wałbrzycha na terenie Strzegomia przeprowadzili wspólne działania. W trakcie czynności dokonali przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do 50-letniego mężczyzny mieszkańca Strzegomia. Efektem przeszukania było ujawnienie 15 kilogramów pociętego tytoniu, 700 sztuk papierosów i 33 sztuk plastikowych butelek o pojemności 0,9 litra z zawartością spirytusu. Wszystkie zabezpieczone przez funkcjonariuszy produkty nie posiadały znaków akcyzy skarbowej.

Straty jakie zostały poniesione przez Skarb Państwa wyniosły blisko 13 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna po wykonaniu czynności został zwolniony. Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej.

Mieszkaniec Strzegomia odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group