Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uciążliwy zapach

Wtorek, 9 lutego 2021, 17:03
Autor: red
Świdnica: Uciążliwy zapach
Fot. UM Świdnica
Sprawdzą co dokucza mieszkańcom Osiedla Kolonia w Świdnicy.

W związku z powtarzającymi się skargami, dotyczącymi uciążliwości zapachowych w rejonie Osiedla Kolonia, Urząd Miejski nawiązał współpracę z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Delegatura w Wałbrzychu, w zakresie przeprowadzenia badania dotyczącego identyfikacji źródeł odorów w rejonie Osiedla Kolonia w Świdnicy.

Zwróciliśmy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy Kolonia (rejon ulic: Szarych Szeregów, Przemysłowa, Wokulskiego, Zagłoby, Jagienki, Mazowiecka, Reja, Wołyńska, Lwowska, Wileńska, Podolska, Kraszewskiego, Willowa, Krakowska, Akacjowa) o rzetelne wypełnienie specjalnych ankiet w przypadku stwierdzenia występowania odoru oraz przekazanie ich do Urzędu Miejskiego w Świdnicy poprzez:

· wrzucenie do urny znajdującej się na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49 w Świdnicy,

· wrzucenie do urny znajdującej się w budynku kościoła Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, ul. Rolnicza 9 w Świdnicy,

· przesłanie drogą mailową na adres poczty: srodowisko@um.swidnica.pl

· przesłanie przez stronę internetową – ankieta

W związku z tym, że problem uciążliwego zapachu pojawia się okresowo, z różną intensywnością, istnieje konieczność przeprowadzenia badania i pozyskania takich informacji od mieszkańców. Prosimy o opisanie występujących uciążliwości w terminie od lutego do końca marca tego roku.

W celu wyeliminowania bądź ograniczenia problemu uciążliwości zapachowych bardzo ważnym jest zebranie odpowiednich informacji dotyczących problemu, jego skali i zasięgu, co w takich przypadkach jak ten jest niemożliwe bez uczestnictwa mieszkańców – mówi Hubert Kozłowski z Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zebrane ankiety będą stanowiły bazę dla przeprowadzenia badań przez Zakład Inżynierii i Ochrony Atmosfery Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej w zakresie uciążliwości zapachowych w tym rejonie miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group