Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uciekając przed policją spadł prosto na policyjny radiowóz

Wtorek, 13 sierpnia 2013, 11:53
Aktualizacja: 11:54
Autor: red.
Wałbrzych: Uciekając przed policją spadł prosto na policyjny radiowóz
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo przeciwko 29–letniemu mieszkańcowi wałbrzyskiej dzielnicy Stary Zdrój, który 6 sierpnia w godzinach późnowieczornych dotkliwie pobił swoją żonę, a następnie uciekając przed wezwaną na miejsce policją, spadł z dachu budynku prosto na policyjny radiowóz.

Rafał Z. został zatrzymany przez policję, a z uwagi na fakt, że upadając na dach radiowozu doznał złamania kości udowej został przewieziony do szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Podejrzany w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu wynoszącym 0, 39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 08.08.2013r. prokurator ogłosił Rafałowi Z. zarzut usiłowania spowodowania u swojej żony ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że dusił ją rękami za szyję oraz uderzał pięściami w brzuch, powodując u pokrzywdzonej utratę przytomności.

W dniu 09.08.2013r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres dwóch miesięcy, przy czym z uwagi na stan jego zdrowia będący skutkiem upadku i złamania kości udowej, sąd orzekł o umieszczeniu go w oddziale szpitalnym Zakładu Karnego we Wrocławiu.

Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group