Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Ucz się języków – nie bądź offline

Piątek, 12 października 2018, 17:00
Autor: red
Strzelce: Ucz się języków – nie bądź offline
Fot. UG Marcinowice
We wrześniu w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach realizowany był projekt edukacyjny „Ucz się języków – nie bądź offline” .

Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Adresatami projektu byli uczniowie szkoły.

Każda klasa realizowała zadania wynikające z założeń. Przygotowując się, tym samym do szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2018 roku. Odbyła się wówczas wystawa materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy, połączona z prezentacją zadania konkursowego oraz pokazem talentów dziecięcych.

Ponad to, miała również miejsce wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie „Europejska budowla w formie przestrzennej” oraz sonda korytarzowa „W ilu językach powiesz: dzień dobry/ kocham cię/ policzysz do 10/ ?”., z której to klasa VII nakręciła filmik.

Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego pani Marty Kondzior uzyskała wsparcie Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków Obcych, Pani Barbary Skaczkowskiej.

Wydarzenie, promujące szkołę w Europie, zostało, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, może przeczytać, jak obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych w szkole w Strzelcach oraz oddać głos właśnie na strzeleckie działania.

W związku z realizacją projektu, nauczycielka języka angielskiego zgłosiła również szkołę do dwóch europejskich konkursów:

- na innowacyjny sposób prezentowania innych kultur, (w zawiązku z faktem, iż rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego), gdzie opisane zostały kreatywne działania, których podjęły się klasy, prezentując wielojęzyczną Europę w praktyce, czyli innowacyjne sposoby odkrywania innych kultur w szkole.

-„Jak bardzo wielojęzyczna jest twoja klasa/ instytucja?”, (w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w roku 2018), załączając krótkie nagranie wideo demonstrujące umiejętności językowe uczniów szkoły.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych minęły w szkole w Strzelcach w bardzo przyjaznej atmosferze. Ta żywiołowa impreza, pełna radości i uśmiechów na twarzy, stworzyła możliwość zaprezentowania i promowania różnorodnych umiejętności i talentów uczniów, tj. językowych, tanecznych, aktorskich, technicznych, informatycznych, kulinarnych, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała organizatorka - nauczycielka języka angielskiego, Pani Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie dyrektora szkoły, pedagoga szkolnego, nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Cała społeczność udowodniła, że warto uczyć się języków obcych i nikt w Szkole w Strzelcach nie pozostaje offline!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group