Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczą przedszkolaków

Czwartek, 25 marca 2021, 7:08
Autor: red
Świdnica: Uczą przedszkolaków
Fot. użyczone
Mniej wypadków w domu. KRAUSE uczy świdnickich przedszkolaków, jak ich unikać.

Dzieciństwo jest najlepszym momentem na kształtowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań. Stąd pomysł przedstawicieli firmy KRAUSE, by wesprzeć świdnickie przedszkola w edukacji najmłodszych dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu. Teraz już wiedzą, jak uchronić się przed upadkiem - w końcu pomysłodawcą akcji jest producent urządzeń do prac na wysokości.

Nie od dziś wiadomo, że dom to miejsce, w którym dochodzi do wielu wypadków. Poszkodowanymi, często są małe dzieci – pozostawione bez nadzoru opiekunów oraz nieświadome ryzyka, doprowadzają do sytuacji zagrażających swojemu zdrowiu.
Maluchom niezwykle trudno jest funkcjonować w pomieszczeniach zaprojektowanych z myślą o dorosłych. Wszystko jest dla nich za duże, zamontowane lub położone za wysoko. To dlatego w sobie znany, nie zawsze bezpieczny, sposób próbują rekompensować niski wzrost. I tak, próbując sięgnąć swoją ulubioną zabawkę z wysokiej szafki przystawiają niestabilne krzesło albo co gorsza wspinają się po nią po półkach regału. Nie widząc co znajduje się w naczyniach na kuchennym blacie lub stole, po prostu je na siebie ściągają. Takich sytuacji można wymieniać wiele, a wszystkie one prowadzą do groźnych w skutkach wypadków z udziałem maluchów. Dlatego rolą dorosłych jest uczenie najmłodszych dzieci bezpiecznych zachowań w domu i przedszkolu.
– Stąd nasza inicjatywa. Jesteśmy producentem urządzeń do prac na wysokości, w tym także domowych drabin i schodków składanych. Jedną z naszych podstawowych wartości jest troska o bezpieczeństwo użytkowników naszych urządzeń. A że ze schodków mogą korzystać także najmłodsze dzieci, zdecydowaliśmy się wyposażyć przedszkola w naszym mieście we flagowy produkt, jakim są schodki Treppy. Mogą być wykorzystywane w łazience, szatni albo sali zabaw. Chcemy pokazać dzieciom, że istnieją dedykowane im rozwiązania, które pozwolą w bezpieczny sposób sięgnąć zabawkę z wysokiej półki czy pomagać rodzicom w pracach kuchennych – mówi Marek Banach z firmy KRAUSE.

Przedstawiciele producenta odwiedzili 6 świdnickich placówek, którym wraz ze schodkami Treppy przekazali plakaty informujące, jak zapobiegać upadkom z wysokości i poślizgnięciom w domu. Akcja spotkała się dużym entuzjazmem.
- Dzieci są niezwykle kreatywne i samodzielnie szukają rozwiązań dla swoich problemów. Na przykład, kiedy nie mogą sięgnąć zabawki z wysokiego regału, próbują wspinać się po jego półkach lub przystawiają sobie różne przedmioty, które mają pod ręką. Nie mają jednak świadomości, z jakimi się to wiąże dla nich zagrożeniami. Dlatego już od najmłodszych lat musimy je uczyć bezpiecznych zachowań w takich sytuacjach. Teraz ze schodkami Treppy, jakie otrzymaliśmy, będzie to na pewno łatwiejsze – mówi Renata Noworól, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Świdnicy.

A Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Świdnicy dodaje:
– Doceniamy takie działania i cieszymy się z podjętej przez przedstawicieli KRAUSE inicjatywy. Placówki przedszkolne są oczywiście pod każdym względem przystosowane do potrzeb najmłodszych, ale wiemy również, że dzieciom nie brakuje pomysłów w sytuacjach, gdy dążą do jakiegoś celu – takim może być sięganie po coś dla nich atrakcyjnego, co jest za wysoko. Dlatego naszą rolą jest uczenie dzieci prawidłowych wzorców zachowań i pokazywanie rozwiązań, które pomogą im unikać groźnych dla nich sytuacji tak w przedszkolu, jak i w domu.

To kolejny pomysł świdnickiego producenta na wpieranie lokalnej społeczności, ale i ważnych imprez odbywających się regionie. Przypomnijmy, że KRAUSE od wielu lat jest tytularnym sponsorem sportowej imprezy o randze ogólnopolskiej – Rajdu Świdnickiego KRAUSE, przez ostatnie lata wpierał organizację Półmaratonu Świdnickiego, a także jest jednym ze sponsorów konkursu dla młodzieży „Zalogowani”, który organizowany jest przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group