Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Uczą się i pracują na własne konto

Środa, 30 stycznia 2013, 14:13
Aktualizacja: 14:15
Autor: red.
Lutomia Dolna: Uczą się i pracują na własne konto
Fot. użyczone
Dla wielu ferie zimowe to czas zasłużonego wypoczynku. Gimnazjaliści z Lutomi postanowili wykorzystać ten okres na poszerzenie wiedzy ekonomicznej co pozwoli im na świadome planowanie własnej ścieżki zawodowej.

Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej jako jedyne w gminie i jedno z 9 w województwie rozpoczęło program „Moje Własne Konto”.

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP) oraz Urzędem Gminy Świdnica, realizuje I edycję Programu edukacji ekonomicznej „Na własne konto”. Jest on skierowany do uczniów szkół w wieku gimnazjalnym, z gmin wiejskich. Środki finansowe na realizację programu pochodzą z Fundacji na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja – pozyskana kwota to 2500 zł na wynagrodzenia nauczyciela. Gmina sfinansuje koszty dowozu dzieci i udostępnienia pomieszczeń do realizacji zajęć

Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny.

Celem Programu jest:
• poszerzenie wiedzy ekonomicznej;
• kształtowanie postaw przedsiębiorczych/aktywnych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjum;
• nabycie umiejętności kluczowych tj.: postawa przedsiębiorczości ekonomicznej i społecznej, inicjatywność, zaradność;
• pomoc w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości zawodowej;
• zmniejszenia dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych i przedsiębiorczych pomiędzy młodzieżą miejską, a pochodzącą z terenów wiejskich.

Program będzie realizowany w dwóch etapach. Główny element pierwszego etapu to zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej prowadzone przez przeszkolonego nauczyciela WOS-u i szkolnego doradcę zawodowego Edytę Zerkę oraz studentkę Iwonę Stasiak.

Zajęcia odbywają w gimnazjum w formie zabaw i warsztatów z przedsiębiorczości w terminie 28.01 1.02 2013 r. tj. w pierwszym tygodniu ferii zimowych w godz. 9.00 – 14.00.

Uczestnicy warsztatów postanowili uruchomić swojego bloga, na którym dzielą się wrażeniami i opiniami nt. projektu.

- Dziś gimnazjaliści z Lutomi Dolnej pod przewodnictwem Pani Edyty Zerki oraz z pomocą studentki Politechniki Lubleskiej- Karoliny Szynkaruk poznają zasady funkcjonowania rynku. Zaczynamy od gry "Rynek jabłek" Atmosfera na rynku bardzo gorąca, sprzedający i kupujący negocjując ze sobą ceny towaru podejmowali się przeróżnych argumentów. Zdarzało się nawet "branie klientów na litość"! Czas pochwalić się Naszym talentem artystycznym. Podoba się? - czytamy na stronie http://www.nawlasnekonto.pl/blog/gimnazjum-im-unii-europejskiej-w-lutomii-dolnej, wpis z dnia 29.01.2013 r.

Podczas drugiego etapu odbędzie się konkurs na młodzieżową gazetę ekonomiczną. Autorzy pięciu najlepszych projektów zostaną zaproszeni na finał do Warszawy. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne stypendia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group