Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Uczą się pływać

Środa, 15 maja 2024, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Witoszów Dolny: Uczą się pływać
Fot. Gmina Świdnica
Pływanie jest fantastyczną formą aktywności rekreacyjnej, którą można cieszyć się przez całe życie. Wiedzą o tym uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, którzy od początku marca rozpoczęli naukę pływania w ramach programu "Umiem pływać".

Podczas zajęć, pod opieką instruktorów pływania oraz ratowników uczestnicy zajęć oswajają się z wodą i wykonują ćwiczenia zmierzające do opanowania umiejętności pływania. Nauka pływania daje pewność siebie i umiejętności potrzebne do radzenia sobie w wodzie, co może być kluczowe w przypadku sytuacji awaryjnych.

Dzieci ćwiczyły skoki i ślizgi do wody, elementy kraula, nurkowania. Uczestniczyły również w grach i zabawach z wykorzystaniem poznanych elementów. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Teraz dalej będą kontynuować naukę pływania podczas zajęć wychowania fizycznego.

Program powszechnej nauki pływania finansowany przez Ministerstwo Sportu to propozycja uczestnictwa w zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. W bieżącym roku realizowana jest już kolejna edycja tego programu w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group