Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Uczą się samorządności

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 15:31
Aktualizacja: 15:31
Autor: red
Gmina Żarów: Uczą się samorządności
Fot. UM Żarów
Jest ich piętnaścioro. Pochodzą z różnych miejscowości z gminy Żarów, chodzą do rożnych szkół. Także pod względem wieku mają różny bagaż doświadczeń życiowych. Łączą ich wspólne cele, troska o dobro gminy oraz świeże, innowacyjne pomysły.

Zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z sekretarz gminy Żarów Sylwią Pawlik oraz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Żarowie Iwoną Nieradką spotkali się z Młodzieżową Radą Miejską w Żarowie, aby przedstawić zasady funkcjonowania samorządu.

- Jak działa samorząd? Jakie są zasady jego funkcjonowania? Jakie możemy napotkać problemy a jak osiągać sukcesy i co jest ważne, a co najważniejsze w samorządności? Razem z sekretarz gminy Żarów Sylwią Pawlik oraz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Żarowie Iwoną Nieradką na powyższe tematy rozmawialiśmy z Młodzieżową Radą Miejską w Żarowie. Dziękuję wszystkim młodzieżowym radnym za kreatywne i twórcze spotkanie. Pokazaliście, że drzemie w Was mnóstwo chęci do pracy. To dobry prognostyk. Jestem przekonany, że dzięki Wam powstanie przestrzeń do rozmowy dla młodych mieszkańców naszej gminy – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie została zaprzysiężona 10 maja 2023r. W jej skład weszło 15 osób i są to reprezentanci szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów oraz Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Choć są młodzi, wspólnie chcą działać na rzecz dzieci i młodzieży z terenu gminy Żarów.

- Właśnie takie szkolenie było nam potrzebne. Dowiedzieliśmy się, jak ważną funkcję pełni gmina oraz jaki jest cel funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miejskiej jako organu konsultacyjnego. Przy okazji wspólnie spędziliśmy czas, integrując nasz zespół. Chcemy również być organem doradczym w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży, organizować różne ciekawe wydarzenia i wspomagać realizację wielu inicjatyw – mówi Zygmunt Nizioł przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

Opiekunem MRM w Żarowie jest wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka, która zawsze wspiera pomysły młodzieży, służy też pomocą, dba o funkcjonowanie Rady zgodnie z literą prawa, aby inicjatywy młodzieży były realne.

- Nasza młodzież che również działać poza murami swoich szkół. Podczas spotkania omówiliśmy zasady funkcjonowania MRM. Zapoznaliśmy także młodych radnych z zakresem współpracy z radami młodzieżowymi, ustawą o samorządzie gminnym, uchwałami Rady Miejskiej w Żarowie oraz zarządzeniami Burmistrza. Omówiliśmy strategię rozwoju miasta oraz terenów wiejskich. To było bardzo konstruktywne spotkanie – dopowiada wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group