Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Bydgoszcz: Uczeń III LO trzeci w Polsce

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 12:49
Aktualizacja: 12:52
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica/Bydgoszcz: Uczeń III LO trzeci w Polsce
Fot. Starostwo Powiatowe
12 kwietnia odbył się w Bydgoszczy superfinał krajowy XIII edycji konkursu językowego "Pokaż nam język" organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową. Temat tegorocznych zmagań brzmiał: Społeczeństwo globalne– komunikacja bez granic. O prestiżu konkursu, świadczy najlepiej fakt, że w tegorocznej edycji uczestniczyło 16 tysięcy 495 uczniów z 632 szkół na terenie całej Polski.

Do superfinału zakwalifikowali się regionalni zwycięzcy z każdej z trzech kategorii językowych: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Uczestnicy superfinału czyli "siedmiu wspaniałych" z każdego języka obcego musieli zmierzyć się w następujących debatach w języku obcym:

- Komunikować się znaczy też czynić coś wspólnie. Czy coraz szersze możliwości komunikacji faktycznie zbliżają nas do siebie?
- Czy łatwiejsza komunikacja i powszechny dostęp do informacji czynią współczesnego człowieka mądrzejszym?

Po niezwykle zaciętej walce na argumenty, uczestnicy otrzymali zadanie przygotowania i wygłoszenia oświadczenia w języku obcym na zadany temat. III miejsce w kategorii języka niemieckiego zdobył uczeń III LO w Świdnicy Dawid Kielka. Dawid poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi otrzymał również indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym. Opiekunem Dawida jest nauczyciel języka niemieckiego Adrian Gnilka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group