Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drezno: Uczennice II LO w finale konkursu o J. I. Kraszewskim

Piątek, 3 października 2014, 14:21
Aktualizacja: 14:26
Autor: red.
Drezno: Uczennice II LO w finale konkursu o J. I. Kraszewskim
Fot. SzymonKowalski.com
W ubiegłym tygodniu w Dreźnie rozegrany został finał konkursu literackiego Józef Ignacy Kraszewski – pisarz obojga narodów, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska we współpracy z regionem Saksonia. Po zwycięstwie w etapie regionalnym we Wrocławiu drużyna z II LO ostatecznie zajęła II miejsce, ulegając jedynie licealistom z Sycowa.

W skład świdnickiego zespołu wchodziły: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak, które przygotowywały się pod kierunkiem swojej polonistki p. Elżbiety Badzioch – Zarzyckiej. Pytania, jak ocenili wszyscy- bardzo trudne, zwłaszcza w rundzie eliminacyjnej, wymagały świetnej znajomości nie tylko wskazanych utworów pisarza, ale i jego bogatej biografii.

Konkurs został przeprowadzony w dawnym domu J. I. Kraszewskiego w Dreźnie, gdzie obecnie mieści się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości. Czas rozegrania finału też nie był przypadkowy, gdyż w środę, 24 września, rozpoczęły się IV Dni Polskie, na których uroczyste otwarcie w drezdeńskim ratuszu zostały zaproszone wszystkie drużyny wraz z opiekunami. Był też czas na wycieczkę po mieście, zwiedzanie najważniejszych zabytków saksońskiej stolicy i miejsc znanych z opisów Kraszewskiego. Cały trwający 3dni pobyt dostarczył wielu emocji związanych zarówno z rywalizacją konkursową, jak i samą wizytą w Dreźnie.

Całej drużynie gratulujemy sukcesu!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group