Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczennice „Zaruskiego” obradują w Sejmie

Wiadomości: Świdnica/Warszawa
Czwartek, 6 czerwca 2013, 11:45
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
Fot. użyczone
Dzień Dziecka to dzień, w którym zwraca się szczególną uwagę na prawa dzieci, a w tym i prawo do decydowania o sobie i innych. Z tej okazji, jak co roku, w Sejmie obradowały dzieci i młodzież z całej Polski. Wśród nich znalazły się dwie uczennice Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy: Ola Wieczorek i Angelika Jóźwiak. W Warszawie i w parlamencie przebywały w dniach 31 maj – 1 czerwca, a pojechały tam jako zwyciężczynie XIX Sesji Ekologicznej.

- Pierwszego dnia, kiedy przyjechałyśmy na miejsce, organizatorzy wyjazdu zaprowadzili nas na czterogodzinne warsztaty prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego. Miałyśmy okazję poznać tam dużo interesujących ludzi oraz wziąć udział w zabawach dydaktycznych. Następnego dnia ruszyliśmy autobusem do Sejmu, gdzie wszyscy powitali nas gorąco. Mieliśmy okazję zwiedzić znany wszystkim budynek przy Wiejskiej. Dostaliśmy też drobne upominki od każdej partii politycznej. Potem na Sali Obrad zatwierdzaliśmy różne ustawy. Niektóre z osób zasiadających w Sejmie wygłaszały prelekcje na temat ekologii.

Dostaliśmy liczne życzenia od ministrów z okazji Dnia Dziecka. Po obradach ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia wraz z minister Ewą Kopacz. Następnie miałyśmy okazję spróbować obiadu przygotowanego w sejmowej kuchni i nastąpił czas pożegnań, gdyż trzeba było wracać do domu.

Uważamy, że cała wycieczka była bardzo interesująca. Mogłyśmy się bardzo dużo nauczyć oraz spotkać tak interesujące osoby jak: Ewa Kopacz czy Ryszard Czarnecki. Oficjalnie zostałyśmy posłankami i jesteśmy z siebie bardzo dumne, że dzięki swojej ciężkiej pracy doszłyśmy tak daleko - zostałyśmy przecież wybrane spośród wszystkich uczniów ze szkół na Dolnym Śląsku. A to prawdziwy powód do dumy! – wyznają szczęśliwe uczennice Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~hahaha 6-06-2013 20:36
haha lola i Ola ! Jeszcze tam was brakowało

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group