Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczestniczyli w warsztatach

Poniedziałek, 2 marca 2020, 9:59
Autor: red
Świdnica: Uczestniczyli w warsztatach
Fot. UM Świdnica
Świdniccy uczniowie wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego.

Jak planować swoją edukacyjną i zawodową przyszłość i jak wybrać zawód odpowiedni do posiadanych predyspozycji? Dlaczego praca odgrywa tak ważną rolę w życiu każdego człowieka i czemu warto poszukać jej właśnie w Świdnicy? Te zagadnienia nie są już tajemnicą dla uczestników tegorocznej edycji konkursu „Zalogowani”, którzy wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego.

W każdej szkole, która uczestniczy w konkursie, odbyły się cztery dwugodzinne spotkania z profesjonalnym doradcą zawodowym. Uczniowie poznali najszybciej rozwijające się gałęzie gospodarki oraz najnowsze trendy na krajowym i lokalnym rynku pracy, w tym zawody, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Dowiedzieli się, gdzie najłatwiej znaleźć aktualne informacje o nowych kierunkach kształcenia i ofertach pracy. Rozwiązując specjalnie przygotowane testy, mogli poznać swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi im podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu. Prowadzący warsztaty doradca tłumaczył, jak ważne jest zdobycie wykształcenia w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom.

W zajęciach podzielonych na cztery bloki tematyczne udział wzięło prawie 200 ósmoklasistów z 10 świdnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP4, SP6, SP8, SP105, SP 315, Szkoły Społecznej, Szkoły „Bliżej Dziecka” oraz Szkoły „Rzemieślnik".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group