Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uczniowie charytatywnie

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 13:29
Autor: red
Żarów: Uczniowie charytatywnie
Fot. UM Żarów
Uczniowie Zespołu Szkół w Żarowie chętnie angażują się w akcje charytatywne.

Razem można więcej! Uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie chętnie biorą udział w organizowanych akcjach charytatywnych.

Przy współpracy ze Szkolną Radą Wolontariatu i Samorządem Uczniowskim zorganizowali zbiórkę pieniędzy w ramach akcji charytatywnej dla Justyny Ciok mieszkanki Marcinowic, wspierając ją w walce ze śmiertelną chorobą. Na leczenie Justyny udało się zebrać 418,12 złotych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież wzięła także udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta 2020”. W ramach akcji uczniowie samodzielnie przygotowali słodkie upominki i świąteczne ozdoby, obdarowując nimi sąsiadów i inne potrzebujące osoby. Pomagali również osobom starszym w przedświątecznych zakupach, zorganizowali zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt, wykonali także kartki z życzeniami świątecznymi, przekazując je swoim sąsiadom.

– Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Pomaganie uczy pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Serdecznie dziękujemy uczniom i gronu nauczycielskiemu szkoły za zaangażowanie i wspieranie akcji, które organizowane są przez naszą placówkę – mówi Kinga Bujak z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group