Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie klasy III o profilu policyjnym zakończyli edukację licealną

Środa, 10 maja 2017, 9:29
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
Świdnica: Uczniowie klasy III o profilu policyjnym zakończyli edukację licealną
Fot. KPP Świdnica
W III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich.

W auli Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Świdnicy (im. Marii Curie-Skłodowskiej) odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich. Słowa podziękowań i pochwał otrzymali i nauczyciele i abiturienci. Oczywiście nie zabrakło też wyróżnień, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców, a także dyplomów i laudacji dla najlepszych uczniów „trójki”. Uczniom klas mundurowych gratulowali również zaproszeni goście, którzy wręczyli im stosowne certyfikaty.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkomisarz Adam Jacek Pilch, wręczył uczniom klasy III o profilu policyjnym „Certyfikaty ukończenia nauki w klasie policyjnej”, na których widniały oceny ze sprawdzianu końcowego z przedmiotu „Wiedza o Policji”. Przedmiot ten wykłada w tym liceum czynny oficer świdnickiej Policji - specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji -nadkomisarz Robert Topolski. Certyfikaty te wraz ze świadectwami ukończenia szkoły) uprawniają absolwentów szkół o profilu policyjnym do otrzymania dodatkowych punktów podczas procedury kwalifikacyjnej do służby w polskiej Policji.

Na uroczystości byli również inni mundurowi: kapitan Jacek Baran z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku i porucznik Krzysztof Robak z XXII Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku.

Absolwenci klas o profilu policyjnym na co dzień do szkoły chodzą ubrani w czarne mundury polowe oznakowane emblematami „KM”, które oznaczają, że są uczniami „klasy mundurowej”. Uczniowie Ci w klasie I i II tego liceum podczas programowych zajęć lekcyjnych odwiedzają między innymi Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, Areszt Śledczy w Świdnicy, za zgodą Prezesa Sądu Okręgowego uczestniczą jako obserwatorzy w rozprawach sądowych oraz każdego roku jeden dzień uczestniczą w zajęciach dydaktycznych w Szkole Policji w Katowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group