Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie klasy III o profilu policyjnym zakończyli edukację licealną

Niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 13:15
Autor: red
Świdnica: Uczniowie klasy III o profilu policyjnym zakończyli edukację licealną
Fot. KPP Świdnica
27 kwietnia br., w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich. Uczniom klasy o profilu policyjnym gratulował i wręczał certyfikaty Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp Andrzej Dobies, zachęcając jednocześnie absolwentów do podjęcia w przyszłości służby w naszej formacji.

W dniu 27 kwietnia br. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Świdnicy (im. Marii Curie-Skłodowskiej) odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich. Słowa podziękowań i pochwał otrzymali i nauczyciele i abiturienci. Oczywiście nie zabrakło też wyróżnień, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców, a także dyplomów dla najlepszych uczniów „trójki”. Uczniom klas mundurowych gratulowali również zaproszeni goście, którzy wręczyli im stosowne certyfikaty.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies, wręczył uczniom klasy III o profilu policyjnym „Certyfikaty ukończenia nauki w klasie policyjnej”, na których widniały oceny ze sprawdzianu końcowego z przedmiotu „Wiedza o Policji”. Przedmiot ten wykłada w tym liceum czynny oficer świdnickiej Policji - specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji -nadkomisarz Robert Topolski. Certyfikaty te wraz ze świadectwami ukończenia szkoły) uprawniają absolwentów szkół o profilu policyjnym do otrzymania dodatkowych punktów podczas procedury kwalifikacyjnej do służby w polskiej Policji.

Absolwenci klas o profilu policyjnym na co dzień do szkoły chodzą ubrani w czarne mundury polowe oznakowane emblematami „KM”, które oznaczają, że są uczniami „klasy mundurowej”. Uczniowie Ci w klasie I i II tego liceum podczas programowych zajęć lekcyjnych odwiedzają między innymi Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, Areszt Śledczy w Świdnicy, za zgodą Prezesa Sądu Okręgowego uczestniczą jako obserwatorzy w rozprawach sądowych oraz każdego roku jeden dzień uczestniczą w zajęciach dydaktycznych w Szkole Policji w Katowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group