Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Uczniowie mają lepsze warunki

Środa, 15 września 2010, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: KO
powiat świdnicki: Uczniowie mają lepsze warunki
Gimnazjum w Jaroszowie.
Fot. UMiG Strzegom
Wakacyjne remonty w szkołach zrobiły swoje, do tego na przykład w Świebodzicach powstała nowa szkoła. Budynek dydaktyczny Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach (Ciernie) zostanie otwarty w poniedziałek, 20 września, o godz. 8.30. Dzieci rozpoczną swoje pierwsze zajęcia w nowych gabinetach.

Świebodzicka nowa szkoła jest nowoczesna, wyposażona w specjalistyczne gabinety, m. in. do nauki fizyki i chemii, a także w pracownie językowe. Z kolei w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach w czasie wakacji pomalowano jedenaście gabinetów lekcyjnych, pokój nauczycielski, korytarze na II i III piętrze szkoły, odremontowano toalety przy pokoju nauczycielskim i toalety dziewcząt, wykonano przełożenie dachu i naprawiono oraz wymieniono rynny. Inna świebodzicka placówka – Zespół Szkół w Świebodzicach – przeprowadziła remont dwóch sal lekcyjnych oraz renowację drzwi wejściowych do budynku szkolnego. W całkiem nowej szkole rok szkolny rozpoczęli uczniowie Gimnazjum w Jaroszowie. Budynek ma nowy dach oraz wymienioną stolarkę drzwiową i okienną. Wymienione zostały instalacje: centralnego ogrzewania oraz elektryczna, wykonana została nowa klatka schodowa, a pomieszczenia wyremontowane. Budynek zostanie również ocieplony i zyska nową elewację. W Zespole Szkół w Strzegomiu odmalowano salę gimnastyczną, szatnie i toalety przy sali gimnastycznej, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących wymieniono pięć okien, pomalowano trzy sale dydaktyczne, wymieniono w jednej z nich wykładzinę oraz przeprowadzono renowację zewnętrznych elementów elewacji z granitu. Remonty w Zespole Szkół w Żarowie objęły wymianę trzech par drzwi, malowanie sufitów i ścian w klasach zalanych przez tegoroczną powódź oraz w sali gimnastycznej. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach odnowił pomieszczenia łaźni grupowych, pomieszczenia świetlic działających przy grupach wychowawczych nr I i III oraz częściowo odnowił pokoje wychowanków. Remonty objęły też placówki specjalne: odnowiono świetlicę w SP nr 7 w Świebodzicach, pomalowano dwie klasy w SP nr 7 w Strzegomiu, odmalowano 7 pokoi wychowanków w Zespole Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej oraz odświeżono ściany zamoknięte po silnych tegorocznych opadach.

W Świdnicy też uczniowie mają ładniej w klasach. II Liceum Ogólnokształcące pomalowano sposobem gospodarczym (I piętro korytarzy), a w III LO wymieniono kaloryfery i rury w budynku głównym szkoły, pomalowano sekretariat, gabinety dyrektorskie, korytarze szkolne, trzy sale klasowe, stołówkę i kuchnię i trzy pokoje w internacie szkolnym oraz wymieniono stopień betonowy przy wejściu głównym do szkoły. Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy zyskał kolejne pomieszczenie dydaktyczne, które powstały po przerobieniu szatni szkolnej. Również Zespół Szkół Ekonomicznych ma nowe sale lekcyjne, odmalowany sekretariat i gabinet wicedyrektora. Równolegle trwają prace przy budowie sali gimnastycznej przy ul. Pionierów, z której korzystać będą uczniowie ekonomika i powstałego właśnie V LO z klasą sportową, działającego przy ZSE w Świdnicy. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy ma już nowe oświetlenie i pomalowane dwa gabinety, a uczniowie Zespołu Szkół nr 1 mogą korzystać z odremontowanych toalet przy sali gimnastycznej, która zyskała także nowe drzwi. W Zespole Szkół Mechanicznych trwa termomodernizacja budynku szkoły, a oprócz tego w szkole przeprowadzono remont dwóch sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, zaadaptowano pomieszczenie gospodarcze na siłownię oraz wymieniono wykładzinę i pomalowano pokoje internatu. W Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy odmalowano dwie sale lekcyjne. Całkowitą modernizację przeszła pracownia samochodowa działająca w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy, gdzie zmodernizowano także spawalnię i kuźnię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group