Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie Mechanika gościli uczniów z Niemiec

Wtorek, 7 października 2014, 9:04
Aktualizacja: 11:01
Autor: red.
Świdnica: Uczniowie Mechanika gościli uczniów z Niemiec
Fot. użyczone
Już po raz trzeci Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy gościł uczniów z partnerskiej szkoły w Gelsenkirchen. Tym razem przyjechało 16 uczniów i 3 opiekunów. Koordynatorem projektu po stronie niemieckiej jest Christoph Hense, nauczyciel informatyki, a po stronie polskiej Jolanta Sajdak, nauczycielka języka niemieckiego.

Współpraca z Niemcami trwa od 2010 roku, uczniowie z Mechanika w tym roku szkolnym pojadą już po raz piąty do Niemiec. Tegoroczna wizyta miała miejsce w dniach 21-27 września, a myślą przewodnią projektu była technika digitalna- uczniowie w grupach polsko-niemieckich konstruowali elektroniczną kostkę do gry. Przyjazd uczniów z Niemiec jest świetną formą poznawania kultur obu narodów oraz przełamywania stereotypów. Uczniowie z Niemiec mieli możliwość poznania kuchni polskiej oraz polskiej gościnności, którą są bardzo mile zaskoczeni.

Program wymiany był bardzo intensywny i niezwykle ciekawy. Wymianę rozpoczęliśmy tradycyjnie polsko-niemiecką lekcją na temat Kręgu z Krzyżowej. W programie znalazły sie również Góry Sowie z Wielką Sową w tle, którą zdobyliśmy w środę 24.09.2014. Przy pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać panoramę Sudetów. Zwiedziliśmy również Kompleks Riese i Obóz Koncentracyjny w Gross Rosen. W piątek uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Kościółek Pokoju oraz inne atrakcje turystyczne Świdnicy niemieccy uczniowie zobaczyli w niedzielę, tuż po przyjeździe do naszego miasta. Uczniowie z partnerskiej szkoły w Gelsenkirchen pełni wrażeń, oczarowani życzliwością Świdniczan, polską gościnnością i pięknem regionu wrócili już do Niemiec. Dumni jesteśmy, że wymiana uczniowska cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów niemieckich, którzy starają się nauczyć choć kilku polskich słów, by móc podziękować w rodzimym języku gościnnym mieszkańcom Świdnicy.

(Zespół Szkół Mechanicznych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group