Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Uczniowie na targach

Poniedziałek, 5 grudnia 2022, 13:14
Autor: red
Strzegom: Uczniowie na targach
Fot. UM Strzegom
Uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu, głównie z klas technikum górnictwa odkrywkowego, wraz z nauczycielami: Renatą Dziurlą, Haliną Fitas i Jackiem Sozańskim, po 4 latach przerwy odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć ekspozycje materiału kamiennego z różnych stron świata, maszyny i narzędzia do obróbki półproduktów, wyrobów kamiennych, interaktywne prezentacje specjalistycznych urządzeń oraz prezentacje nowości rynkowych, nowych technologii oraz produktów znajdujących zastosowanie przy profesjonalnej obróbce kamienia. Mieli również okazję przyjrzeć się pracom w ręcznej obróbce kamienia w ramach "Turnieju Regionów", które odbywały się podczas targów kamieniarskich. Ponadto, młodzież wzięła udział w dwóch wykładach: 1. Petrografia skał jako narzędzie wspierające współczesne budownictwo i architekturę. Przykłady zastosowania badań petrograficznych oraz 2. Architekt i kamień, w ramach tematyki "Debaty o kamieniu". Nowością podczas tegorocznych targów był sąsiadujący "Poznański Jarmark Świąteczny", którego nie sposób było pominąć.

To był kolejny wyjazd z "Listopadowej edukacji w terenie" w Zespole Szkół w Strzegomiu, który na pewno przyczyni się do podniesienia wiedzy z zakresu górnictwa, kamieniarstwa i maszynoznawstwa.

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe, a jednocześnie pomoc w realizacji tego wydarzenia, następujących osób: Jarosława Cybucha, Dariusza Chrzanowskiego, Michała Firleja, Piotra Gradowskiego i Jacka Łaty - za co w tym miejscu serdecznie panom dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group