Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1393
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie SP nr 315 leczą Polaków

Piątek, 18 listopada 2011, 16:43
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 13:22
Autor: red
Świdnica: Uczniowie SP nr 315 leczą Polaków
Fot. użyczone
Szkołę Podstawową nr 315 odwiedzili wyjątkowi goście: kierownik Zakładu HERBAPOL Wrocław SA Czesław Papież oraz Instruktor Kontroli i Skupu Małgorzata Bizoń. Wizyta była efektem akcji „Pizza dla klasy za kasztany”.

Przypomnijmy, że kasztany zebrane podczas akcji trwającej przez wrzesień aż do II połowy października, były odbierane właśnie przez firmę HERBAPOL Wrocław SA z siedzibą w Stanowicach. Po podsumowaniu okazało się, że uczniowie zebrali imponującą ilość kasztanów: 2 tony 260 kg!!!

Dlatego też szacowni goście z firmy HERBAPOL osobiście przyjechali podziękować uczniom za tak wspaniały wynik. Fakt ten cieszy tym bardziej, że kasztany wykorzystuje się przecież do produkcji lekarstw. Jest wiele rozmaitych leków powstających na bazie wyciągu kasztanowca, a który stosuje się w chorobach żył. Zatem śmiało należy stwierdzić, że Szkoła Podstawowa nr 315 przyczyniła się do produkcji lekarstw w naszym kraju, dzięki czemu wiele osób będzie zdrowych!

Wizyta przedstawicieli HERBAPOLU była miła, ale również….. bardzo słodka. Goście przywieźli ze sobą bowiem wielki kosz pełen słodyczy, by podziękować za pomoc. Uczniowie deklarowali, że w przyszłym roku również z wielkim zapałem będą zbierać kasztany, angażując – podobnie jak w tym roku – całą rodzinę do spacerów po parku.

Na ręce dyrektora szkoły Joanny Grębowskiej – Szpak złożono podziękowanie specjalne oraz wyrażono nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana w następnych latach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group