Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uczniowie SP Żarów włączyli się w akcję "Pomoc mierzona kilometrami"

Poniedziałek, 8 października 2018, 15:05
Autor: red
Żarów: Uczniowie SP Żarów włączyli się w akcję "Pomoc mierzona kilometrami"
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, wraz z oddziałami gimnazjalnymi, zainaugurowała sportowy rok szkolny w wyjątkowy sposób.

Uczniowie szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Pomoc mierzona kilometrami" i wzięli udział w międzyklasowych sztafetowych biegach przełajowych, tym razem bez rywalizacji o miejsca na podium.

Biegali, by się ruszać, pomagać innym i uświadomić sobie, że telefon komórkowy nie służy tylko do grania czy pisania wiadomości, że można dzięki niemu pomagać potrzebującym. W czasie biegu korzystali z aplikacji Endomondo, przeznaczonej dla ludzi lubiących aktywność fizyczną, która monitoruje podstawowe parametry wysiłku. Sześcioosobowe składy miały za cel uzbieranie jak największej liczby metrów w czasie dwudziestu minut.

Do udziału w takiej formie aktywności zgłosiły się wszystkie obecne w tym dniu w szkole klasy - dwadzieścia oddziałów. Wysokie zaangażowanie, włożony wysiłek i współpraca w zespołach pozwoliły Naszej szkole dołożyć cegiełkę do ogólnopolskiej puli zbieranych kilometrów i powiększyć ją o dystans 126,115 km. Każda klasa pokonała średnio 4,475 km.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group