Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 763
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Uczniowie u seniorów

Czwartek, 28 listopada 2019, 7:22
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
Grodziszcze: Uczniowie u seniorów
Fot. Gmina Świdnica
Po raz kolejny wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu odwiedzili seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Marconi” w Świdnicy.

Młodzież, pod opieką pani Jolanty Krasoń, Ireny Maj oraz Violetty Jędrasiewicz, zaprezentowała patriotyczną inscenizację wraz z piosenkami i przepięknymi tekstami o ojczyźnie.

Nie obyło się również bez ręcznie wykonanych upominków o tematyce patriotycznej. Seniorzy oraz pracownicy ze wzruszeniem obserwowali występy dzieci i włączali się do wspólnego śpiewania.

Odwiedziny uczniów z Grodziszcza cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pensjonariuszy, jak i personelu Domu Pomocy Społecznej w Świdnicy. Młodzież rozwija swoje pasje, artystyczne zainteresowania, swoją postawą godnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym, uwrażliwia się na potrzeby starszych ludzi, którzy bardzo często czują się samotni i opuszczeni.

Nasze systematyczne spotkania mają na celu zmienić spojrzenie młodzieży na osoby starsze i niepełnosprawne. Wolontariat sprzyja wzajemnemu rozpoznaniu potrzeb obydwu grup oraz wzmocnieniu więzi między ludźmi. Nawiązują się bliskie relacje, a nawet przyjaźnie – mówi opiekun wolontariatu Violetta Jędrasiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group