Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Uczniowie uczcili Dzień Papieski

Poniedziałek, 30 października 2017, 7:45
Autor: red
Gmina Żarów: Uczniowie uczcili Dzień Papieski
Fot. UM Żarów
"Idziemy naprzód z nadzieją" – pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny XVII Dzień Papieski. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach i Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu odbyły się uroczyste akademie.

Uczniowie przypominali życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II i wspólnie odśpiewali Jego ulubioną pieśń "Barkę". Do zwycięzców powędrowały także nagrody za udział w konkursach plastycznych "Jan Paweł II - Papież i Człowiek".

Program artystyczny przygotowany został pod przewodnictwem katechetki Marii Tomaszewskiej.
- Jan Paweł II, papież Polak, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uczcić pamięć o naszym wielkim rodaku, uczniowie szkoły w Zastrużu i Mrowinach przygotowali uroczystą akademię. Nie zabrakło także ulubionej pieśni papieża "Barki". Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, w którym udział wzięli nasi uczniowie. Prace zaprezentowano na specjalnej wystawie przygotowanej w szkołach. Serdecznie dziękuję dzieciom za przygotowany program. To był dla nas wyjątkowy dzień i ważny także dla naszych uczniów, którzy przypomnieli sobie historię życia papieża. Tak bogate dziedzictwo pozostawił nam święty Jan Paweł II, aby z tego korzystać - mówi Maria Tomaszewska, która była organizatorem Dnia Papieskiego w szkołach.

Nagrody wyróżnionym uczniom za wykonane prace plastyczne wręczali ks. Paweł Szajner proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach, ks. Damian Mroczkowski wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Świdnickiej, burmistrz Leszek Michalak, sekretarz gminy Sylwia Pawlik, radni Rady Miejskiej Waldemar Ganczarek i Maria Tomaszewska oraz dyrektor szkół Krystyna Wardach i Barbara Nowak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group