Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Uczniowie uczcili Dzień Papieski

Czwartek, 25 października 2018, 11:43
Autor: red
Mrowiny: Uczniowie uczcili Dzień Papieski
Fot. UM Żarów
"Promieniowanie ojcostwa" – pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przypominali życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II i wspólnie odśpiewali Jego ulubioną pieśń "Barkę".

Do zwycięzców powędrowały także nagrody za udział w konkursie plastycznym. Program artystyczny przygotowany został pod przewodnictwem katechetki Marii Tomaszewskiej.
- Jan Paweł II, papież Polak, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uczcić pamięć o naszym wielkim rodaku, uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program artystyczny. Na zakończenie programu wszyscy razem zaśpiewaliśmy pieśń "Taki mały taki duży może świętym być". To był dla nas wyjątkowy dzień i ważny także dla naszych uczniów, którzy przypomnieli sobie historię życia papieża. Tak bogate dziedzictwo pozostawił nam święty Jan Paweł II, aby z tego korzystać - mówi Maria Tomaszewska, która była organizatorem Dnia Papieskiego w szkole.

Nagrody wyróżnionym uczniom za wykonane prace plastyczne wręczała radna Rady Miejskiej i katechetka w szkole Maria Tomaszewska oraz Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Słodkie upominki dla wszystkich uczniów ufundowała Maria Tomaszewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group