Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uczniowie wracają

Niedziela, 24 maja 2020, 7:21
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Żarów: Uczniowie wracają
Fot. UM Żarów
Zgodnie z decyzją Rządu RP od poniedziałku, 25 maja dzieci z klas I–III mogą powrócić na zajęcia opiekuńczo–wychowawcze do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkołach Podstawowych.

Bajkowe Przedszkole w Żarowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie są gotowe na przyjęcie najmłodszych dzieci. Placówki, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej przygotowały dodatkowe wytyczne i procedury dotyczące pobytu dzieci w szkole. Placówki są wyposażone w środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące. Pomieszczenia szkolne, meble i sprzęt są dezynfekowane, nauczyciele i pracownicy odbyli specjalistyczne szkolenia. Dzieci, podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych będą mogły także korzystać z placów zabaw przy Bajkowym Przedszkolu oraz placów zabaw przy ul. Piastowskiej, 1 Maja oraz Ogrodowej w Żarowie.

– Nasze przedszkole jest gotowe na przyjęcie dzieci. Dysponujemy na tyle dużą bazą lokalową, że będziemy w stanie zapewnić dzieciom przebywanie w niewielkich grupach. Zakupiliśmy środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące i termometry. Nauczyciele zostali przeszkoleni. Sale i zabawki dla dzieci będą dezynfekowane. Przed każdym wejściem do przedszkola dzieciom będzie mierzona temperatura. Najmłodsi z objawami chorobowymi nie będą wpuszczani na teren obiektu, żadna grupa w przedszkolu nie będzie miała ze sobą styczności. Codziennie dezynfekowane będą również urządzenia na placach zabaw. Rodzice, którzy będą chcieli przyprowadzić dziecko do naszej placówki, proszeni są najpierw o taką informację telefoniczną – mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Placówki są gotowe na przyjęcie dzieci. Zakupiono specjalne urządzenie do oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii, wszystkie stoły, krzesła i ławki są starannie dezynfekowane, nie brakuje środków do dezynfekcji rąk oraz rękawiczek jednorazowych. Pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice czy rękawiczki i zapewniają o bezwzględnym przestrzeganiu rygoru sanitarnego. Wszyscy rodzice, którzy chcą posłać dziecko do placówki, zobligowani są do zapoznania się ze wszystkimi dokumentami bądź do bezpośredniego kontaktu ze szkołą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group