Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 694
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie wypędzą zimę ze Świdnicy

Czwartek, 14 marca 2013, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: red.
Świdnica: Uczniowie wypędzą zimę ze Świdnicy
Fot. użyczone
Barwny pochód z Marzannami przejdzie 15 marca ulicami miasta. Wykonywana bywa ze słomy, patyków i gazet. Ma na głowie kolorową chustę, a na szyi korale. Utopienie Marzanny, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, ma gwarantować szybkie odejście zimy.

W tym roku o przybycie wiosny zadbają przedszkolaki oraz uczniowie świdnickich szkół podstawowych.

- Nie tylko utopią przygotowane przez siebie Marzanny, ale razem z kukłami przejdą po ulicach Świdnicy – wyjaśnia Joanna Paruch z ARETE Media Group S.A., która na zlecenie Galerii Świdnickiej organizuje event.

Parada rozpocznie się na Placu Jana Pawła II, metą natomiast będzie Galeria Świdnicka, w której zostaną wyeksponowane Marzanny. Od 15 marca bowiem rozpocznie się głosowanie klientów centrum handlowo – rozrywkowego na najpiękniejszą kukłę. Zwycięzcy otrzymają w nagrodę wejściówki do kina Cinema 3D dla całej klasy. By tradycji stało się zadość, a wiosna na dobre zagościła w mieście, 21 marca odbędzie się topienie Marzann w towarzystwie świdnickich strażaków.

- Mamy nadzieję, że ten stary obyczaj okaże się proroczy i przegoni wreszcie zimę – śmieje się Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej. I dodaje – oczywiście dla wszystkich uczestników parady czekamy ze słodką małą niespodzianką. Zaś rodziców, dziadków, koleżanki i kolegów zapraszamy do oddawania głosów aż do Święta Wiosny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group