Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Uczniowie z Gminy Marcinowice w ogólnopolskich projektach

Środa, 21 września 2016, 14:56
Autor: red
Marcinowice: Uczniowie z Gminy Marcinowice w ogólnopolskich projektach
Fot. UG Marcinowice
Szkoła w Strzelcach zakwalifikowała się do ogólnopolskich projektów JuniorSport i Umiem pływać finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Obecnie szkoła w Marcinowicach również bierze udział w programie JuniorSport. To drugi etap tego projektu.

Oba programy powstały w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej uczniów poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać ich z różnymi sportami, zaktywizować do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportowych, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi, a także zachęcić do udziału w lekcjach wychowania fizycznego.

Projekt JuniorSport zakłada prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulujących aktywność fizyczną jego uczestników. Dzięki udziałowi w programie uczniowie kl. IV – VI mają szansę na uczestnictwo w ciekawych zajęciach sportowych prowadzonych 3 razy w tygodniu po 2 godziny.

Projekt powszechnej nauki pływania Umiem pływać, adresowany do uczniów klas I- III szkół podstawowych, stanowi propozycję uczestniczenia dzieci w dodatkowych zajęciach, w czasie których zdobywać będą pod okiem instruktora kolejne umiejętności pływackie. Zajęcia odbywać się będą w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group