Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Uczniowie z Lutomi Dolnej z wizytą w Dobkowie

Sobota, 26 maja 2018, 15:18
Autor: red
Lutomia Dolna: Uczniowie z Lutomi Dolnej z wizytą w Dobkowie
Fot. Gmina Świdnica
38 osobowa grupa uczniów ze SP w Lutomi Dolnej, 21 maja br. wyjechała na wycieczkę do Dobkowa. Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego "Równe szanse w Gminie Świdnica", współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W tej niewielkiej miejscowości, nieopodal Świerzawy, bardzo prężnie działa Sudecka Zagroda, której misją jest edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Sudecka Zagroda Edukacyjna została stworzona przez Stowarzyszenie Kaczawskie przy wsparciu Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Niesamowite ekspozycje, które można dotknąć, bawią, uczą i rozbudzają ciekawość naukową wśród dzieci. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów był pobyt na platformie symulującej trzęsienie ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również film w technologii 3D mówiącego o powstaniu Sudetów. Nauka o Ziemi odbyła się w najlepszym do tego celu miejscu - w Krainie Wygasłych Wulkanów, gdzie dzieci i dorośli mogły obserwować strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza oraz potężne lodowce .

Opiekunami na wycieczce były panie: Małgorzata Maruszewska, Anna Szubert, Halina Błaszko i Edyta Zerka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group