Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Uczniowie z Lutomi Dolnej znają się na zdrowiu

Wtorek, 22 stycznia 2019, 15:07
Autor: red
Lutomia Dolna: Uczniowie z Lutomi Dolnej znają się na zdrowiu
Fot. Gmina Świdnica
Spośród ponad 900 nadesłanych prac w ogólnopolskim konkursie pt. „5 porcji zdrowia w szkole” komisja wybrała i nagrodziła tylko 3.

Wśród nich znalazł się plakat przygotowany przez uczniów klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni – pani Anny Szubert ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Uczniowie nie tylko zdobyli nagrody rzeczowe dla siebie i szkoły, ale przede wszystkim poszerzyli wiedzę na temat zdrowego żywienia.

Uczniowie klas II- gich i III-cich ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pod nazwą „5 porcji zdrowia w szkole” Jego celem była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. W ramach programu nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat znaczenia warzyw, owoców i soków w prawidłowo zbilansowanej diecie człowieka. Zwieńczeniem Programu był konkurs plastyczny polegający na wspólnym przygotowaniu przez uczniów z danej klasy plakatu, przedstawiającego ideę „5 porcji zdrowia” w codziennej diecie dzieci. Komisja Konkursowa spośród ponad 900 nadesłanych prac wybrała i nagrodziła tylko 3. Wśród nich znalazł się plakat przygotowany prze uczniów klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni – pani Anny Szubert. Wszyscy uczniowie z tej klasy otrzymali nagrody rzeczowe oraz uzyskali nagrodę finansową dla szkoły, za którą został zakupiony projektor multimedialny.
- Mamy nadzieję, że dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe naszych uczniów zaprocentuje w przyszłości – podkreśla Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group