Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Uczniowie z Mokrzeszowa pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Niedziela, 28 października 2018, 13:23
Autor: red
Mokrzeszów: Uczniowie z Mokrzeszowa pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Fot. Gmina Świdnica
Rok 2018 jest szczególny, ponieważ obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z ciekawych inicjatyw w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie jest Wstęga niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem. Lucyną Pietruszką przystąpili do szycia biało – czerwonej flagi – naszego symbolu narodowego, zachęcając tym samym całą społeczność do podjęcia wspólnego działania.

Wydarzenie ma wymowne znaczenie. Każda doszyta cegiełka – biała i czerwona – symbolizuje gotowość niesienia pomocy potrzebującym, zacieśnienie więzi pokoleniowych, budowania miłości i przywiązania do ojczyny, podtrzymywania polskich tradycji. Wstęga niepodległości to także wołanie, apel do młodego pokolenia, by nie zatracili ducha polskości, ale strzegli wolności i dbali o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny, bo jak napisał Cyprian Kamil Norwid: „Ojczyzna to wiel­ki zbioro­wy obowiązek”.

Świetlica jako nieodłączna część naszej szkoły dołączyła do szycia biało-czerwonej wstęgi oraz zorganizowała pod kierunkiem p. Grażyny Wiącek- Romanow konkurs plastyczny pt. „Biało-czerwona niepodległa”.

Kiedy w szkole jest szyta wstęga niepodległości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie z klasy VIII wraz z opiekunem Beatą Sosnowską wyjeżdżają do Świdnicy na Grób Nieznanego Żołnierza. Po uporządkowaniu grobów, modlitwie za duszę poległych żołnierzy, zapalono znicze i złożono kwiaty. Następnie uczniowie udali się na Rondo 100-lecia Niepodległości Polski, aby zobaczyć pamiątkowy obelisk, który został odsłonięty 31 sierpnia tego roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasza ojczyznę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group