Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Uczniowie z Pszenna stawiają na słońce

Czwartek, 10 maja 2018, 11:26
Autor: red
Pszenno: Uczniowie z Pszenna stawiają na słońce
Fot. Gmina Świdnica
"Słoneczny patrol” tak nazywa się zespół powołany przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie, który bierze udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na Słońce”.

Jego celem jest upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Efekty ich pracy zostały już docenione przez jury konkursu, czego efektem jest awans do ścisłej ósemki najlepszych laureatów.

Szkolny zespół „Słoneczny patrol” tworzy 9 uczniów oddziałów gimnazjalnych SP w Pszennie: A. Kozioł, N. Ochocka, L. Podkówka, I. Snopczyńska, R. Lisowski, J. Kuryło, J. Ćwirko, F. Tabor i J. Staręga wraz z nauczycielem A. Andrzejewską.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem MEN, ME, MŚ przy współudziale Banku Ochrony Środowiska i przebiega dwuetapowo: w I etapie (wrzesień 2017 - luty2018) uczniowie przeprowadzili analizy energetyczne budynków mieszkalnych, a następnie obliczali ich zapotrzebowanie energetyczne, emisję CO2, obliczali wielkość systemu fotowoltaicznego i oszczędności z jego zastosowania. Wyniki ich pracy oceniło powołane przez organizatora jury i okazało się, że spośród 53 zespołów zgłoszonych z całego kraju do konkursu nasi reprezentanci znaleźli się wśród ósemki laureatów 1. etapu. Obecnie trwa etap II (marzec 2018 - maj 2018), ma on na celu prowadzenie przez uczniów kampanii promującej korzyści związane z wykorzystaniem OZE wśród uczniów, a przede wszystkim w środowisku lokalnym.

Zamknięciem tego etapu będzie organizowana na terenie SP w Pszennie 24 maja 2018 r. konferencja promująca fotowoltaikę oraz przybliżająca ekonomiczny aspekt zagadnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group