Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Uczniowie z Pszenna stawiają na słońce

Czwartek, 31 maja 2018, 13:10
Autor: red
Pszenno: Uczniowie z Pszenna stawiają na słońce
Fot. Gmina Świdnica
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie podsumowani efekty swojego działania i zorganizowali w swojej placówce konferencję dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE).

Wszystko na potrzeby ogólnopolskiego projektu badawczego „Postaw na Słońce”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a jednym z wykonawców „Słoneczny Patrol” - tak nazywa się zespół powołany przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie

Adresatami konferencji byli mieszkańcy lokalnej społeczności, którzy z dużym zaciekawieniem pojawili się w budynku szkoły. Konferencja była kierowana do właścicieli domów jedno jak i wielorodzinnych. Gośćmi specjalnymi byli:ekspert w dziedzinie fotowoltaiki Dyrektor oddziału Banku Ochrony Środowiska we Wrocławiu Pani Agnieszka Szling oraz Pan Andrzej Podkówka - ekspert w dziedzinie instalacji paneli fotowoltaicznych.

Celem było przekazanie jak największej ilości informacji dotyczącej energii słonecznej oraz zapoznanie się z plakatami, ulotkami oraz krótkim filmem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez uczniów ze „Słonecznego Patrolu” Po zakończeniu konferencji został otwarty panel dyskusyjny podczas, którego goście mogli zadawać nurtujące ich pytania oraz uzyskiwać satysfakcjonujące odpowiedzi .

- Wszystkie informacje zostały przekazane łatwo i zrozumiale. Młodzi ludzie wykazali się dużym profesjonalizmem oraz poziomem wiedzy – podkreślali zgromadzeni mieszkańcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group