Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu mają wielkie serca

Poniedziałek, 30 października 2017, 15:55
Autor: red
Strzegom: Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu mają wielkie serca
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wsparli akcje mające na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Ta idea przyświeca podejmowanym działaniom i organizowanym w szkole akcjom. Młodzież jest wrażliwa na potrzeby innych osób, dlatego z dużym zaangażowaniem wspiera akcje społeczne i charytatywne, m.in. zbiera nakrętki, jeździ do Domu Dziecka w Wałbrzychu z prezentami od Św. Mikołaja, oddaje krew, upowszechnia wiedzę o transplantacji i promuje OSWIADCZENIA WOLI w ramach "Kampanii Drugie życie".

W dniach 16-27 października przeprowadzono działania promujące rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych w ramach Kampanii # KOMÓRKOMANIA, organizowanej przez Fundację DKMS. W ramach tej akcji odbywały się spotkania i prelekcje z młodzieżą szkoły, mieszkańcom miasta przekazaliśmy balony i chorągiewki z ideą akcji, a w dniu 25 października w Zespole Szkół przeprowadziliśmy rejestrację potencjalnych dawców. Odpowiedzieli na nasze zaproszenie mieszkańcy miasta, młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz uczniowie Zespołu Szkół.

Jednocześnie w szkole odbyła się akcja oddawania krwi przez młodzież, którą przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Młodzież chętnie wsparła obie akcje oddając krew i rejestrując się w Fundacji DKMS, udowadniając tym samym, iż mają wielkie serca. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wsparły akcje. Koordynator akcji: pedagog szkolny Monika Kozłowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group