Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu profilaktyczno – edukacyjnie

Sobota, 25 stycznia 2014, 15:20
Aktualizacja: 15:22
Autor: red.
Strzegom: Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu profilaktyczno – edukacyjnie
Fot. Starostwo Powiatowe
Przełom roku 2013/2014 obfitował w Zespole Szkół w Strzegomiu w wiele działań profilaktyczno – edukacyjnych. Młodzież szkoły oraz wychowankowie Środowiskowego Klubu Młodzieżowego TPD aktywnie uczestniczyli w dwóch projektach.

Dagmara Malina, Justyna Bodziuch wraz z opiekunką Renatą Dziurlą uczestniczyły w trzydniowych warsztatach edukacji globalnej „Nasz Świat” w Fundacji Geremka w Warszawie, które były zwieńczeniem działań prowadzonych w Pracowni Orange od października do grudnia 2013 r. Projekt był finansowany przez Fundacją ORANGE i Fundacją Geremka. Młodzież wraz z opiekunem aktywnie uczestniczyła w warsztatach, sympozjach i konferencjach, poszukując odpowiedzi na pytania: Dlaczego niektóre miejsca na świecie się rozwijają, a inne nie mogą się podnieść z klęski biedy, niedożywienia i konfliktów? Dlaczego problemy ludzi żyjących na drugiej półkuli są dla nas istotne?

Młodzież Zespołu Szkół i wychowankowie Środowiskowego Klubu Młodzieżowego TPD w Strzegomiu wraz z opiekunami: D. Sozańską, M. Kozłowską i R. Dziurlą wzięli udział w dwudniowych warsztatach profilaktycznych w Lubachowie. Młodzież oprócz zajęć warsztatowych, podczas których poruszali trudne pytania dotyczące okresu adolescencji , mięli okazję poznawać i doceniać walory turystyczne Powiatu Świdnickiego. Młodzież podziwiała panoramę Świdnicy z wieży widokowej, zwiedziła Rynek Świdnicki, w Muzeum Kupiectwa oglądnęła ekspozycję interaktywną „Świat Zmysłów”, którą jak się okazało na miejscu znała z podróży do Krakowa, gdzie zwiedzała Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Maius”. Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie manufaktury słodyczy CIUKURUKU, gdzie podczas warsztatów własnoręcznie wykonywali lizaki i watę cukrową oraz kosztowali słodkości. Młodzież zwiedziła również Zamek Grodno oraz zaporę w Zagórzu Śl. Nocleg i pyszne jedzonko zapewniło szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie, do którego na pewno wrócimy wiosną.

(Zespół Szkół w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group