Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Uczyli się wyrażać potrzeby i emocje

Sobota, 10 grudnia 2011, 20:41
Aktualizacja: 20:45
Autor: RED
Jaworzyna Śląska: Uczyli się wyrażać potrzeby i emocje
Fot. użyczone
W Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej młodzież skupiona wokół Młodzieżowej Rady Miejskiej zorganizowała warsztaty na temat niekonwencjonalnych sposobów wyrażania swoich potrzeb.

Młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu mogła wykorzystać malarstwo do tego, aby opowiedzieć o tym, co ich boli, o tym co chcieliby zmienić w swoim środowisku. Powstały prawdziwe obrazy malowane profesjonalnymi farbami na prawdziwych płótnach. Uczestnicy opisywali m.in. to, że nie lubią, gdy wokół panuje brak tolerancji, sami zaś nie tolerują wandalizmu. Co ciekawe, wszyscy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu obrazów i nikt się nie obijał.

Kolejnym etapem zajęć był „labirynt zmysłów". Każdy z uczestników musiał z zamkniętymi oczami przejść, przygotowany wcześniej „zamek". Oczywiście nie był to zamek prawdziwy. Były to tylko kolejne stanowiska, opatrzone odpowiednim komentarzem prowadzących, dodatkowo wzmocnione bodźcami zapachowymi lub smakowymi. Uczestnicy warsztatów nie ukrywali emocji po przejściu całego labiryntu. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak mocno wyobraźnia może działać na odczucia człowieka.

Warsztaty były częścią międzynarodowego projektu "Having a voice, having a choice!", w którym uczestniczy młodzież z Polski i Danii. Projekt jest organizowany w ramach programu „Młodzież w działaniu" przez wrocławskie stowarzyszenie Semper Avanti. Podsumowaniem efektów warsztatów będzie kilkudniowy wyjazd do Danii w połowie stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group