Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Udana tytoniowa akcja świebodzickich policjantów

Środa, 29 października 2014, 13:29
Aktualizacja: 13:35
Autor: red.
Świebodzice: Udana tytoniowa akcja świebodzickich policjantów
Fot. archiwum
Prawie 40 kilogramów tytoniu i 300 sztuk papierosów ujawnili policjanci ze Świebodzic wspólnie z celnikami podczas przeszukania mieszkania 41–letniego mieszkańca Świebodzic. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na 23 tysiące złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu, na terenie Świebodzic zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W mieszkaniu należącym do 41-letniego mieszkańca Świebodzic funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili blisko 40 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej oraz 300 sztuk papierosów. Właściciel mieszkania został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie przesłuchania policjantom powiedział, że zabezpieczony tytoń i papierosy miał na własny użytek. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły 23 tysiące złotych.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymany został zwolniony, tytoń i papierosy zabezpieczone zostały przez funkcjonariuszy Izby Celnej.
41-letni mieszkaniec Świebodzic odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Za czyn ten grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group