Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Udane dni dla druhów

Czwartek, 21 grudnia 2023, 7:49
Autor: red
Gmina Strzegom: Udane dni dla druhów
Fot. UM Strzegom
Ostatnie dni są bardzo udane dla naszych strażaków–ochotników a gminy Strzegom.

W środę 13 grudnia podpisano umowy na zakup 2 nowych pojazdów ratowniczo – gaśniczych dla OSP Stanowice i OSP Rogoźnica. Całkowita wartość obu pojazdów wynosi ok. 2,53 mln zł, zaś dofinansowanie ze środków budżetu państwa wynosi ok. 2,024 mln zł.
Ochotnicza Straż Pożarna ze Stanowic wzbogaci się o samochód specjalny marki Man, ciężki, ratowniczo – gaśniczy, zaś ich koledzy z Rogoźnicy o samochód specjalny marki Man, średni, ratowniczo – gaśniczy.

Nowe pojazdy zastąpią starsze typy. Pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Scania, będący na stanie OSP w Stanowicach, zostanie przekazany do OSP Olszany, a samochód Man z Rogoźnicy zostanie przekazany do OSP w Kostrzy. Straże pożarne z Olszan i Kostrzy miały pojazdy wycofane z przedziału bojowego.

Środki finansowe z budżetu państwa w wys. ok. 2,024 mln zł zostały wprowadzone do budżetu na specjalnej sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 6 grudnia. W jej trakcie gościła duża grupa strażaków-ochotników ze Stanowic, Olszan, Rogoźnicy i Kostrzy na czele z prezesem OSP gminy Strzegom – Stanisławem Kubiakiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group