Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Udane Dni Żarowa

Wtorek, 28 maja 2024, 13:13
Autor: red
Żarów: Udane Dni Żarowa
Fot. Mirosław Becher
To było jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Żarów. Koncerty znanych i lubianych gwiazd, występy lokalnych zespołów, turnieje i zawody sportowe, pikniki, konkursy i mnóstwo innych atrakcji dla całych rodzin.

Tak bawiliśmy się na tegorocznych Dniach Żarowa, które już po raz drugi odbyły się na żarowskim targowisku. Organizatorami wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej sesji Rady Miejskiej, podczas której uhonorowaliśmy zasłużonych mieszkańców odznaczeniem Złoty Dąb. Jest to najwyższe gminne odznaczenie, które przyznawane jest zasłużonym mieszkańcom, organizacjom czy stowarzyszeniom funkcjonującym na terenie gminy Żarów. W tym roku odznaczenia otrzymali Maria Tomaszewska, Leszek Michalak, Marian Dawlewicz, Maciej Wabik oraz Fundacja Babcia i Dziadek, a wręczyli je burmistrz Przemysław Sikora wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Perzyńskim.

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej swoje odznaczenie statuetkę „Maciuś” wręczyła także Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie. Odznaczeniem uhonorowany został były Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak za zaangażowane w sprawy dzieci i młodzieży.

- Od początku powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie Leszek Michalak zawsze wspierał działalność młodych radnych. Dzięki jego pomocy i wsparciu młodzi radni mieli okazję uczestniczenia w międzynarodowych szkoleniach i wyjazdach. Poznali również kulturę innego państwa i nawiązali liczne przyjaźnie, dzięki współpracy z miastem partnerskim Lohmar. Jest także organizatorem rejsów z młodzieżą po zalewie Mietkowskim, promując aktywność sportową wśród najmłodszych. Dziękujemy Panu za wieloletnie zaangażowanie w nasze sprawy – dziękował w imieniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie jej przewodniczący Zygmunt Nizioł.

Święto naszego miasta oficjalnie otworzyli burmistrz Przemysław Sikora, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk, radny Rady Miejskiej Piotr Koluśniewski oraz Grzegorz Godula z GCKiS w Żarowie, życząc naszym mieszkańcom oraz tłumnie zgromadzonej publiczności dobrej zabawy. Świętowanie podczas pierwszego Dnia Żarowa rozpoczęło się od koncertu Żarowskiej Orkiestry Dętej w duecie z Julią Sikozą. Muzycy zaprezentowali na scenie różnorodny i ciekawy repertuar.

Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta był zespół MIG, który na scenie w Żarowie zaśpiewał swoje największe przeboje. Tłumnie zebrani mieszkańcy mogli wysłuchać największych przebojów grupy, takich jak „Nie ma mocnych na Mariolę” czy „Miód malina”. Publiczność wykazała się dużą znajomością tekstów zespołu MIG, śpiewając je razem z wykonawcami.

Drugi Dzień Żarowa to były nie tylko koncerty znanych i lubianych zespołów. Wystartowaliśmy prezentacją uczestników, którzy brali udział w konkursie „Gmina Żarów ma talent”. Na scenie swoje talenty prezentowali Blanka Grygiel, Magdalena Rypan, Julia Kańko, Julia Biernat, Zespół Julianki, Aleksander Iwanicki, Maciej Należny, Julia Sikoza, Amelia Całka, Nadia Kłos.

Na scenie rządził także rap podczas występu Nafta Bard & Brat Zielony MC. Nasi lokalni artyści zaprezentowali swoje autorskie piosenki i był to naprawdę świetny koncert. Muzycy czuli się na scenie znakomicie i nawiązali świetny kontakt z publicznością.

Dni Żarowa to były nie tylko koncerty, konkursy, kiermasze, występy artystyczne i ciekawe warsztaty. Bawiliśmy się także na sportowo. W ramach wydarzenia Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprosiło sportowców do udziału w Turnieju Zakładów Pracy w Piłkę Nożną, Turnieju Koszykówki Ulicznej, Turnieju siatkarskim, tenisa ziemnego i zawodach wędkarskich. Medale i puchary zawodnikom wręczał burmistrz Przemysław Sikora.

Gwiazdą sobotniego wieczoru podczas Dni Żarowa był zespół Piękni i Młodzi Dawid Narożny. Wokalista zaśpiewał w Żarowie swoje największe hity, a tuż po koncercie chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć ze swoimi fanami. Koncert zgromadził w Żarowie tłumy wielbicieli muzyki disco-polo.

Organizatorem Dni Żarowa było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które jak zawsze stanęło na wysokości zadania, zapewniając naszym mieszkańcom wspaniałą zabawę. Obszerną fotorelację z Dni Żarowa można znaleźć na Facebooku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Foto: Mirosław Becher

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group