Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Udane pikniki w Jaworzynie Śląskiej

Czwartek, 2 października 2014, 8:11
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Udane pikniki w Jaworzynie Śląskiej
Fot. użyczone
W ostatni weekend września dopisała pogoda i bardzo dobrze, bo właśnie w tych dniach na stadionie w Jaworzynie Śląskiej odbywały się dwa pikniki integracyjne. Jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych.

Pierwsza impreza przeznaczona była dla dzieci ze świetlic środowiskowych funkcjonujących w naszej gminie. Wzięło w niej udział ponad 150 dzieci z dziesięciu miejscowości. Było to spore wyzwanie dla opiekunów i wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego. Głównym organizatorem była co prawda Gmina, ale scenariusz spotkania wraz z jego elementami spadł na młodzież. Ci pokazali, że można na nich liczyć. Ponad trzydziestu wolontariuszy dwoiło się i troiło, żeby zapewnić dzieciom zabawę i trzeba powiedzieć, że im się to udało. Ciężko było znaleźć dziecko, które nie znalazłoby czegoś dla siebie. Był pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Pogotowie Ratunkowe. Przyjechał radiowóz wraz z motocyklem policyjnym. Policjanci przybyli na miejsce opowiadali o swojej pracy oraz przeprowadzili mini konkurs z drobnymi upominkami ufundowanymi przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Towarzyszył im
oczywiście Komisarz Lew – maskotka uwielbiana przez wszystkie dzieci.

W trakcie zabawy na stadionie pojawili się motocykliści wraz ze swoimi pięknymi maszynami. Każde dziecko chciało mieć zdjęcie na motorze. Niektórym nawet udało się „przygazować” oczywiście pod czujnym okiem swoich opiekunów oraz wolontariuszy. Na zakończenie odbył się pokaz w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej. Dobrze znany i lubiany przez dzieci pan Łukasz Sadkowski opowiadał co znajduje się na wyposażeniu wozu strażackiego oraz jak wygląda codzienna praca strażaka. Wszystkie te atrakcje były przerywane konkursami, w których brali udział przedstawiciele wszystkich świetlic. Każda grupa zdobywała punkty dla swojej miejscowości i po podsumowaniu okazało się, że najwięcej mają świetlice z Jaworzyny Śląskiej oraz Witkowa. Trzecie miejsce zdobyła ekipa z Piotrowic. Każde dziecko otrzymało słodki upominek, a świetlice drobne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Młodzieżową Radę Miejską. Podsumował piknik burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który powiedział, że najważniejsza jest zabawa i tej chyba nie zabrakło. W imieniu MRM nagrody wręczali radni Sandra Chwałek oraz Paweł Wizner. Zabezpieczenie medyczne zapewniła Fundacja „Integracja” –
współorganizator imprezy. Młodzież będąca w sobotę na stadionie pracowała pod czujnym okiem swoich opiekunów, czyli pani Dagmary Wyłub oraz Sebastiana Grajaszka.

W niedzielę natomiast na stadionie gościły osoby starsze i niepełnosprawne, które pokazały, że najważniejszy jest wiek duszy, a nie ciała. Nasi wolontariusze również pomagali przy organizacji. Tym razem było nas tylko pięcioro, ale to wystarczyło do wypełnienia swoich obowiązków.

(Sebastian Grajaszek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group