Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Udane popołudnie

Wtorek, 21 lutego 2023, 11:29
Autor: red
Świebodzice: Udane popołudnie
Fot. UM Świebodzice
Piątkowe spotkanie z Magdaleną Woch, które odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi należy do bardzo udanych.

Temat prelekcji o Zamku Książ cieszył się dużym zainteresowaniem. Miejska Biblioteka Publiczna po brzegi wypełniona była czytelnikami. W spotkaniu uczestniczyły także: Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radna Rady Miejskiej Ewa Dziwosz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak.

Magdalena Woch od wielu lat związana jest zawodowo z Zamkiem Książ, tam pracuje jako Kierownik Działu Muzealno-Edukacyjnego, jest autorką książki „Zamek Książ Historia i Tajemnice”, tłumaczem języka niemieckiego, przetłumaczyła wiele dokumentów historycznych związanych z rodem Hochbergów, zna bardzo dobrze historię Zamku oraz postaci z nim związanych. O tym wszystkim opowiadała uczestnikom spotkania, którzy z zaciekawieniem słuchali wykładu. Nie zabrakło także wątków historycznych związanych z naszą lokalną historią, o które dopytywali mieszkańcy naszego miasta oraz prowadząca spotkanie Aniela Gucwa - pracownik MBP.

Na zakończenie Sekretarz Miasta Sabina Cebula serdecznie podziękowała w imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz własnym, autorce książki, za przyjęcie zaproszenia do Świebodzic, a tym samym bardzo ciekawe spotkanie. Sekretarz Miasta wręczyła Magdalenie Woch upominek oraz bukiet kwiatów. Równie serdeczne podziękowania skierowała do prelegentki Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beaty Wiciak.

Wszystkich tych, którym nie udało się spotkać z Magdaleną Woch, już teraz serdecznie zapraszamy do MBP na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, tym razem dowiemy się ciekawostek o historii i życiu kobiet mieszkających w przeszłości w Zamku. Spotykamy się 9 marca (czwartek) na „Kobietach z Baroku w Zamku Książ”, godz. 17:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group