Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Udane spotkanie z Mikołajem

Niedziela, 6 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Dobromierz: Udane spotkanie z Mikołajem
Fot. www.dobromierz.pl
Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i również w tym roku zawitał do naszej gminy na Turniej Gier i Zabaw, zorganizowany w dobromierskiej hali sportowej przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminę Dobromierz.

Podczas imprezy odbyły się mikołajkowe zabawy i konkursy, które dostarczyły najwięcej radości i frajdy najmłodszym. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Dobromierza, Roztoki i Gniewkowa brały udział w licznych konkurencjach, gdzie popisywały się swoimi umiejętnościami sportowymi i sprawnością fizyczną. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów, najlepszą drużyną IX Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw okazała się Szkoła Podstawowa w Dobromierzu, na drugim miejscu uplasował Zespół Szkół w Roztoce, zaś trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Gniewkowie. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy puchar.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z poczęstunku i z zaproponowanych atrakcji takich jak: kącik kreatywny czy dmuchane zamki, w których mogły szaleć do woli. Na podkreślenie zasługuje fakt, że każda ze szkół oraz dwie grupy „Dolnośląskich Stokrotek” pod kierunkiem Maxa Mazurka zaprezentowały ambitne układy i style taneczne od tańca towarzyskiego po taniec nowoczesny. Również bardzo utalentowani i utytułowani karatecy z mistrzem Arkadiuszem Kaczmarkiem na czele, pokazali na co ich naprawdę stać.

W imprezie, poza licznie zgromadzonymi dziećmi, uczestniczyli: wójt Jerzy Ulbin, przewodnicząca Rady Aleksandra Luks, radni i mieszkańcy gminy.

Równie wiele emocji i radości dostarczył rozegrany w tym samym dniu w hali sportowej roztockiego gimnazjum, Mikołajkowy Turniej Sportowy. Na gimnazjalistów, oprócz słodkiego poczęstunku czekały przygotowane przez Mikołaja upominki. W turnieju wzięła również udział reprezentacja Urzędu Gminy Dobromierz i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Była to niewątpliwie znakomita okazja do wspólnego świętowania oraz integracji poprzez sport.

Zapraszamy do obejrzenia I części relacji fotograficznej autorstwa Stanisława Kałużnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group